KAMEROVÉ SYSTÉMY CCTV

Kamerové systémy (CCTV - Closed circuit television) slúžia na monitorovanie chráneného priestoru.

Stretávame sa v našej praxi s názormi laickej verejnosti, že existuje sofware, ktorý vie urobiť z nekvalitného obrazu kvalitný. Nie je to pravda!

Ak Vaša kamera zaznamená málo informácií, nie je možné v počítači vyrobiť kvalitný záber. Preto vznikajú situácie, pri ktorých je zachytená trestná činnosť a zábery nemôžu poslúžiť ako dôkaz, z dôvodu, že nie je možné identifikovať tvár osoby. So šťastím vieme posúdiť, či to bol muž, akej bol výšky, ako bol oblečený a čas udalosti. Ale to sú nepriame dôkazy.

Preto na monitorovanie priestoru je potrebná kamera s adekvátnym rozlíšením a takisto kvalitné záznamové zariadenie. Nie je možné kombinovať kvalitné kamery a záznamové zariadenie, ktoré zaznamená degradovaný záznam. Samozrejme naopak – kvalitné záznamové zariadenie (DVR, NVR) nám nepomôže ak použijeme kamery s malým rozlíšením.

Napríklad kamera s rozlíšením 640x480 bodov (300 000 bodov = 0,3 Mpix) je použiteľná pre priestory do cca 4 x 4 m. Keď je priestor väčší, je treba nainštalovať viac kamier alebo ak to členitosť priestoru umožňuje, nainštalovať jednu kameru s väčším rozlíšením. Je naivné chcieť jednou kamerou s rozlíšením 640 x 480 bodov chrániť celý dvor rodinného domu. Zistíme, že sa na dvore niekto pohyboval, ale nezistíme kto to bol. Pre väčšie priestory odporúčame kamerky s rozlíšením 1,3 Mpix až 5 Mpix.

Na snímanie obrazu môžete použiť analógové kamery alebo kamery s ethernetovým rozhraním, tzv. IP kamery. Analógové kamery sú lacnejšie, ale sú dostupné len s nižším rozlíšením. IP kamery sú drahšie, technicky ľahko sa pripájajú do existujúcej počítačovej siete, sú dostupné aj s rozlíšením niekoľko megapixlov (Mpix).

Dodávateľ:


Súradnice pre GPS navigáciu

48°56`   9.87" N

21°54` 23.77" E

QR kód

Návštevnosť